Когато избирате между вграден и интегриран хладилник, е трудно да направите грешен избор. И двата вида осигуряват по-безпроблемна визия от свободностоящите хладилници и се предлагат от множество марки от висок клас. И така, каква е разликата между дизайна на интегрирания и вградения хладилник? Отговорът се крие в това доколко искате хладилникът ви да се съчетае с останалата част от кухнята. Предпочитанията ви за дизайн на кухнята са по-модерни? Искате ли хладилникът ви да се откроява или да изчезне в шкафовете? Това са само някои от въпросите, които трябва да си зададете, когато избирате между вграден и интегриран хладилник. В нашия сайт са разгледани отличителните белези на всеки дизайн, техните предимства и недостатъци и най-добрите марки, които ги предлагат.
Хладилник за вгражданеВграденият хладилник се монтира в корпус, така че да стои напълно на едно ниво с околната среда и плота. Вратите често са вградени, така че дори дръжките не стърчат, а повечето са готови за поставяне на панели, за да се прикрие хладилникът с шкафовете. Какъв е капацитетът за съхранение на вградения хладилник? Макар че често са по-плитки от вградените или свободностоящите модели, вградените хладилници се предлагат с различни ширини. Това прави съхраняваните елементи по-видими и достъпни и увеличава възможностите за персонализиране. Какво представлява дизайнът на вградения хладилник? Хладилниците за вграждане също се монтират в корпус, като се сливат с плота и шкафовете около него. Хладилниците за вграждане обаче не са разположени на едно ниво с корпуса или плота, а изпъкват навън с 3-5 см. Макар че много от тях предлагат опция с готов панел, дръжките на вратата са видими, така че хладилникът не се прикрива напълно с околната среда.
Плюсовете и минусите на вградените хладилници спрямо тези за вграждане могат най-добре да илюстрират разликата между двата дизайна. Плюсовете на вградените хладилници са: Елегантен, модерен дизайн: Вградените хладилници се разполагат в една равнина с шкафовете и плотовете, като се интегрират безпроблемно във всеки кухненски дизайн. По-добри възможности за персонализиране: Възможностите за поставяне на панели и вградени врати позволяват по-голяма гъвкавост при персонализирането на хладилника и проектирането на кухненското оформление. По-добра видимост: Опциите за по-голяма дълбочина осигуряват по-добра видимост и правят съхраняваните продукти по-лесно достъпни. Недостатъци са: - Хладилник с висока производителност: Изискват професионално проектиране и монтаж: За да се вместят вградените хладилници и да се персонализира външният им вид, е необходима помощ от специалисти по поръчкови шкафове или кухненски дизайн. По-скъпи: Като се имат предвид техният размер и изисквания за дизайн, интегрираните хладилници обикновено са по-скъпи за закупуване и инсталиране.
Плюсове на вградените хладилници: Елегантен, спестяващ място дизайн: Вградените хладилници могат да бъдат разположени и в корпус, което спестява място и се вписва в дизайна на кухнята в сравнение със свободностоящите модели. По-евтини: Въпреки че са по-скъпи от свободностоящите хладилници, моделите за вграждане са по-евтини от вградените модели, като същевременно предлагат модерен външен вид. Могат да се поберат в повечето кухни: Стандартните размери означават, че моделите за вграждане могат да се поберат в повечето кухненски пространства и съществуващи шкафове, без да е необходим професионален монтаж и дизайн. Недостатъци са: Вградените врати са много удобни за вграждане: Изпъкват от шкафовете и плота: С изпъкналите дръжки и вратички хладилниците за вграждане не предлагат маскирания, безпроблемен вид на вградените модели. Ограничени възможности за избор на размери: Макар че хладилниците за вграждане предлагат значителна дълбочина, те не предлагат толкова много възможности за ширина, колкото вградените модели. Това също може да ограничи видимостта и достъпността на съхраняваните продукти.
Решението дали да се сдобиете със свободностоящ или вграден хладилник е често срещана дилема за много купувачи на домакински уреди. И двата хладилника имат своите уникални предимства и недостатъци. Хладилникът, на който решите да се спрете, може да промени цялостната визия и оформление на кухнята ви. Свободностоящите хладилници са по-достъпни, могат да се поставят навсякъде и са по-лесни за поддръжка. Вградените хладилници са скъпи, не могат да се преместват и са скъпи за монтаж и поддръжка, но изглеждат по-добре и имат по-дълъг живот. Решението се свежда до дизайна и бюджета. Изборът между свободностоящ и вграден хладилник всъщност е въпрос на дизайн, а не на производителност. Що се отнася до производителността, издръжливостта и консумацията на енергия на уреда, това ще зависи от марката и модела. Тази статия ще ви помогне да намерите хладилника, който отговаря на всички изисквания и прави живота ви по-добър.
Вграденият хладилник се вгражда в корпуса на хладилника или в съществуващото кухненско обзавеждане. Този тип хладилник се превръща в постоянна част от дома ви. Към вратите на хладилника се прикрепват вратички на шкафове, за да изглеждат идентични с останалите кухненски шкафове, което придава на кухнята ви модерен, рационализиран вид. Вграденият хладилник е популярен за собствениците на жилища, които искат да имат съвременен или висок стил на кухнята. Той скрива хладилника от погледа и се съчетава безпроблемно с интериорния дизайн на кухнята. Корпусът на вградения хладилник служи и за изолация срещу шума от машините на хладилника. Това придава допълнителна изтънченост на обстановката в кухнята.
Освен в модерна естетика, вие инвестирате и в дълъг живот на вашия уред. Вградените хладилници обикновено надживяват своите свободностоящи еквиваленти, тъй като са създадени за дълъг живот. Няма да се налага да се притеснявате, че скоро ще преминете през досадния процес на нуждата от подмяна. Освен че са с по-високи цени, вградените хладилници изискват и услугите на професионалист, за да бъдат монтирани. Да предположим, че съществуващото шкафче не е предназначено за модела на хладилника, който сте си харесали. В този случай ще трябва да похарчите още повече, за да бъдат направени промени в шкафа, за да се постигне правилното му напасване.
Хладилниците за вграждане се закрепват към стената в рамките на шкафовете ви за по-постоянен монтаж, докато моделите за вграждане могат да се монтират като свободностоящи хладилници. Друга разлика между хладилниците за вграждане и хладилниците с насрещна дълбочина е, че хладилниците за вграждане могат да бъдат с по-широки размери.
Хладилниците за вграждане предлагат по-висок клас външен вид от свободностоящите хладилници. Те са конструирани така, че да се вписват плътно в пространството, което спомага за създаването на безпроблемен външен вид в зоната.
Но ако имате вграден хладилник в кухнята си, така че да е поставен безпроблемно в шкафовете и плотовете, очаквайте по-висока цена за монтаж. Монтажът на вграден хладилник струва между 1000 и 5000 лева, като включва както труда, така и самия уред. При моделите от висок клас цената може да достигне 8000 лева или повече.