Вградените хладилници се предлагат с повече възможности за ширина, тъй като обикновено трябва да компенсират намалената дълбочина, която им позволява да се впишат безпроблемно в шкафа. Освен това те обикновено са по-високи от стандартния свободностоящ хладилник. Имайте предвид обаче, че вградените хладилници не разполагат с други удобни функции, като например дозатори за вода или за лед. Те трябва да бъдат пожертвани, за да се постигне естетиката на скрития хладилник. Вграденият хладилник има многобройни предимства, които могат да бъдат доста убедителни за някои купувачи. Макар и да не са толкова разпространени, колкото свободностоящите, вградените хладилници определено имат пазар, благодарение на многото предимства, които предлагат в областта на дизайна и производителността.
Безпроблемният дизайн на вградения хладилник е може би най-честата причина, поради която собствениците на жилища са готови да отделят много пари, за да притежават такъв. В края на краищата, за тази цена плащате не само за функционалност, но и за естетика. Възможност за персонализиране на вратите - за да може вграденият хладилник да се впише в дизайна на кухнята, вратите му трябва да могат да се персонализират. Макар че за някои тяхната постоянност се счита за недостатък, много собственици на жилища я смятат за предимство. Интегрираните хладилници превъзхождат свободностоящите хладилници по отношение на дълготрайността. Те са известни с това, че издържат по-дълго от свободностоящите хладилници. Вградените хладилници се предлагат в различни размери. Когато става въпрос за хладилници, критичният размер е широчината, тъй като по-голямата дълбочина означава, че нещата ще бъдат по-трудно достъпни отзад. При вградените хладилници дълбочината е ограничена до 50-60 см. За да компенсират намалената дълбочина, марките уреди предлагат повече варианти на широчина.
Интегрираните хладилници може и да са звезди в света на интериорния дизайн, но когато става въпрос за икономичност и практичност, те са малко по-слаби. Скъпа пазарна цена. Интегрираните хладилници са по-скъпи за закупуване в сравнение със свободностоящите видове. Разликата в цената има малко общо с механичните системи или с по-добрите характеристики на уреда. Те просто са по-скъпи заради начина, по който изглеждат. Клиентите за вградени хладилници са малък, но луксозен пазар, който е готов да даде пари за по-висока цена. Налагането на панелите на шкафовете, за да бъде хладилникът ви хармоничен с останалата естетика на кухнята, също ще доведе до още повече разходи. Труден за преместване. След като хладилникът е интегриран в корпуса си, той няма да се премести никъде, освен ако не разглобите шкафовете и не го изтръгнете с много мъка. В този момент той е постоянно закрепен. Ако някога решите да се преместите в нов дом, вероятно ще изберете да продадете къщата с хладилника и да купите нов там, където отивате. Труден достъп. Поради интегрирането му в шкафа е по-трудно да се извършват дейности по поддръжка и ремонт.
Свободностоящият хладилник технически може да бъде вграден, но има няколко неща, които трябва да се вземат предвид. Премахването на вградения фризер, за да го замените със свободностоящ, ще изисква няколко структурни промени в шкафа. Други съображения при интегрирането на свободностоящ хладилник са: Размер на свободностоящия хладилник. Свободностоящият хладилник трябва да се вмести в пространството, освободено от вградения хладилник, но трябва да има известно разстояние отстрани, за да може вратите да се отварят. Регулиране на шкафа. Повечето вградени хладилници са по-високи от свободностоящите хладилници. Поставянето на свободностоящ хладилник в пространството на вградения хладилник може да остави грозна празнина в горната част. За да поправите това, може да се наложи да поръчате изработването на напречен шкаф по поръчка, който да запълни празнината. Може да се наложи да добавите и декоративна лайстна около корпуса на хладилника, за да го направите по-естетичен. Вече не е безпроблемно. Управлявайте очакванията си при интегрирането на свободностоящ хладилник. Той не може да бъде покрит с персонализирани панели на шкафа, за да се постигне безпроблемният вид на интегрирания хладилник. Също така не забравяйте, че повечето свободностоящи хладилници са с размери, по-големи от дълбочината на плота, което означава, че ще стърчат извън шкафа.
Вградените хладилници са по-скъпи. Интегрираните хладилници са с по-високи цени, тъй като обслужват луксозен пазар, който няма скрупули да харчи за премиум цена. Това е очевидно, когато вземете предвид, че характеристиките на двата дизайна хладилници са по същество сходни. Въпреки че вградените хладилници са известни с по-дългия си живот, и двата изпълняват една и съща функция - да съхраняват бързо развалящите се продукти на студено. Когато се съберат разходите за устройството, монтажа, персонализирането и експлоатационните разходи, разликата в цените между вградените и свободностоящите хладилници само се увеличава. Не е чудно, че средностатистическият купувач предпочита свободностоящите хладилници пред вградените. Свободностоящият хладилник е изгодна оферта, ако нямате луксозни вкусове. Обикновено те изглеждат доста висококачествено и стилно на цена от 3000 лева. Ако искате да постигнете усещането за вграден хладилник, можете да го вградите в корпуса на шкафа, въпреки че вратите не могат да се наслагват.
Има вероятност да се местите в ново жилище, да планирате ремонт с професионален дизайнер или да замените стария хладилник, който е издържал десетилетия (надяваме се) и накрая е излязъл от строя. Разговаряме с много посетители, които имат такива проекти на хоризонта, и получаваме много въпроси относно припокриването на трите термина. Термините често (неправилно) се използват като взаимозаменяеми в уебсайтовете за домакински уреди, което допълнително обърква клиентите, които искат да разберат разликите между тях. така че ако се окажете объркани относно разликата между вградени и интегрирани хладилници, със сигурност не сте сами.
Вграденият хладилник е вграден в корпус - страните му се намират на едно ниво с кухненските шкафове. Вратата на вградения хладилник стърчи от шкафовете, така че при моделите за вграждане има около 5 см разстояние от шкафовете ви. "Покритие" или "готов за поставяне на панел" описва хладилник, който улеснява инсталирането на панел за шкафове, за да съответства на останалата част от дизайна на кухнята ви. Всички хладилници за наслагване също са за вграждане; терминът "за наслагване" означава само, че той е предназначен за монтиране на панел, който да съответства на дизайна на вашия шкаф. Обърнете внимание, че написах, че хладилниците за наслагване "се съчетават с дизайна на вашия шкаф", а не "се вписват в дизайна на вашия шкаф". Това е основната разлика между хладилниците за наслагване и вградените хладилници, които са с панели. При хладилниците с наслагване вратата все още стърчи навън от шкафовете. Компресорът също се вентилира през горната част на уреда. Въпреки че панелното наслагване съответства на шкафовете ви, все още е очевидно къде се намира хладилникът в кухнята ви.
Донякъде, но не напълно. Свободностоящият хладилник с фризер няма да може да успее да се побере в шкафа, но пък към него могат не да се прикрепят вратичките на кухненския шкаф - той просто не е проектиран така.
Поне 10 години.
Не. те буквално се вграждат в съществуващите шкафове, което прави хладилника постоянна част от дома. Въпреки това имате възможности за избор на размер и дизайн, а някои модели за вграждане предлагат и свободностояща версия.